Lampo, Furkaschacht i nowe jaskinie
W lipcu i sierpniu 2022 działaliśmy w jaskiniach położonych w najwyższej części kotła Nebelsbergkar. Biwak w jaskini Lamprechtsofen założyliśmy nad Gangiem Małysza i próbowaliśmy wyeksplorować ciągi prowadzące na południe, bliżej grani ograniczającej masyw. W jaskini Furkaschacht działaliśmy na jej zeszłorocznym dnie, co pozwoliło wyeksplorować Czerwoną Studnię o głębokości conajmniej 90 m. Eksploracja rur odchodzących poniżej studni wlotowej Furkaschacht daje perspektywy znalezienia kolejnego otworu. Niski poziom śniegu pozwolił wyeksplorować wiele nowych jaskiń.
Lamprechtsofen i Furkaschacht
Celem wyprawy do Lampo 2021 roku była eksploracja najwyższych partii systemu Lamprechtsofen i najwyżej położonej jaskini z otwartymi przodkami eksploracyjnymi Furkaschacht. W sumie w trakcie wyprawy zostało wyeksplorowane około 870 m, a system Lamprechtsofen osiągnął długość 60,7 km. Podczas eksploracji powierzchniowej skartowaliśmy 10 nowych jaskiń.
Wyprawa Lampo 2019, Kitzsteinhorn 2019
Na Speleokonfrontacjach 2019, które odbyły się 15-17.11.2019 były pokazywane filmy z działalności wyprawowej polskich klubów. Z wypraw naszego klubu można było oglądnąć filmy: Wyprawa Lampo 2019 (autor Łukasz Wolak) oraz Kitzsteinhorn 2019 (autor Jakub Nowak).
Czy da się jeszcze wyżej niż Lamprechtsofen?
Wyprawa w masyw Leoganger Steinberge w Alpach Salzburskich. Po zeszłorocznej wyprawie na której połączyliśmy jaskinię CL-3 z jaskinią Lamprechtsofen, co pozwoliło ustanowić nowy rekord świata w kategorii najgłębszych trawersów jaskiniowych, kontynuowaliśmy eksplorację w Systemie i innych jaskiniach, w poszukiwaniu dalszej drogi w górę masywu.
Sprawozdanie z wyprawy
Wyprawa w rejon miasta Lichuan w prowincji Hubei w Chinach. Działaliśmy głównie w Jaskini Labiryntowej (prawie 10 km długości), jaskini Niao Lai He z wielką studnią wlotową oraz w podziemnym kolektorze - jaskini Mao Er Dong.