Działalność krajowa

50 LAT Krakowskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego

Jakub Nowak 0 266 Oceny artykułu: 5.0

   W dniach 23-24 kwietnia 2016 r. w Morsku odbyły się uroczyste obchody 50-lecia Krakowskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego. Na spotkanie przybyło rekordowo 180 osób ze wszystkich pokoleń klubowiczów, sympatyków i kolegów z zaprzyjaźnionych klubów. Podczas 34. prezentacji i filmów uczestnicy wypraw w różne zakątki Europy i Świata przedstawili ich wyniki i swoje przygody. Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja, która tradycyjnie przeszła do części nieoficjalnej z niekończącymi się wspomnieniami, dyskusjami, tańcami i śpiewami. Z okazji 50-lecia wydano kolejnego "Jamnika", a także wyprodukowano rocznicowe koszulki dla dorosłych i dzieci oraz modne ostatnio chusty.

Racławicka - rekultywacja

Jakub Nowak 0 275 Oceny artykułu: Brak ocen

Przy okazji zajęć kursowych, dnia 17 czerwca b.r. w ramach hepeningu sozologicznego sala główna w Jaskini Racławickiej została oczyszczona ze szpecących ją napisów.
Do czyszczenia użyto szczotek i wody pod ciśnieniem "płucnym".

Wąwóz Kraków - jaskinie 2005

Jakub Nowak 0 406 Oceny artykułu: Brak ocen

W 2005 r. Joanna Ślusarczyk i niżej podpisany, na podstawie zezwolenia TPN prowadzili w Wąwozie Kraków poszukiwania nowych jaskiń. Efektem jest zinwentaryzowanie dwunastu niewielkich obiektów, z których część zlokalizowano w dnie doliny (sic!), a inne osiągnięto po serii zjazdów lub wspinaczce. 

Jaskinia Kozia - aktualności 2003 i... 1999

Jakub Nowak 0 862 Oceny artykułu: Brak ocen

W tle wielkich odkryć w Małej Jaskini kontynuowany był "trzeci etap" eksploracji w Jaskini Koziej. W 2002 roku w Meandrze Tylko Dla Karłów odkrywców zatrzymał kolejny zacisk (JASKINIE 29) lub tutaj -> . W dniu 12 lipca 2003 razem z Joanną Ślusarczyk pokonujemy go i trzymetrowym progiem dostajemy się do Sali z Myszką.

Jaskinia Twardowskiego

Aktualny stan poznania oraz trójwymiarowa animacja jaskini

Paweł Migała 0 761 Oceny artykułu: Brak ocen

Informacje stanowiące treść tej strony zostały zebrane przez zespół Piotrek Zgaga i Paweł Migała (autor) podczas cyklu wycieczek do tej - jednej z największych jaskiń Jury. W jaskini wyznaczyliśmy kompletny ciąg pomiarowy składający się ze 178 punktów pomiarowych, 190 strzałów pomiędzy tymi punktami na łączną długość 546m (w tym strzały pomocnicze). Poza tym wykonaliśmy również pewne domiary ma powierzchni w celu zastabilizowania położenia otworów jaskini. Praca ta zajęła nam osiem wyjazdów. Pomiary przeprowadzone były przy użyciu taśmy parcianej, klinometru oraz busoli geologicznej. Całość staraliśmy  się wykonać jak najdokładniej - możliwe niedociągnięcia i rozbieżności z rzeczywistością są niezamierzone....

RSS