EasyDNNNews

Tomasz Snopkiewicz
/ Kategorie: Kadra szkoleniowa

Kadra Szkoleniowa

Stanisław WASYLUK

Szef szkolenia KKTJ, Instruktor taternictwa jaskiniowego PZA - numer uprawnień 307

Instruktor PZA od 2000 roku.
Swoją przygodę z jaskiniami rozpocząłem w roku 90 ubiegłego wieku zapisując się do Jaskiniowego Klubu Jurajskiego. Po czterech latach działalności w jaskiniach Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej przyszedł czas aby ruszyć w Tatry. W 94 roku zapisałem się na kurs taternictwa jaskiniowego do KKTJ. Po uzyskaniu karty taternika jaskiniowego w 95 roku rozpocząłem samodzielną działalność tatrzańską. Instruktorem taternictwa jaskiniowego jestem od 2000 roku, i od tego czasu szkolę praktycznie nieprzerwanie zarówno w moim macierzystym klubie jak i w innych klubach i sekcjach taternictwa jaskiniowego. Instruktorem zostałem ponieważ zafascynowała mnie praca z ludźmi i możliwość przekazywania innym swojej "jaskiniowo-górskiej" wiedzy.
Oprócz działalności tatrzańskiej brałem udział w wielu zagranicznych wyprawach - nie tylko eksploracyjnych. Działałem w jaskiniach Austrii, Serbii, Czarnogóry, Węgier, Rumunii, Czech, Słowacji. Udało się również odwiedzić jaskinie Słowenii i Włoch.
Brałem udział w wyprawach eksploracyjnych do systemu Lamprechtsofen, w 98 roku najgłębszej jaskini świata. Bardzo miło wspominam wyprawy w Taury Wysokie do austriackiej Feichtnerschachthohle - najgłębszej obecnie jaskini świata w skałach niewapiennych.
Ostatnio zafascynowały mnie jaskinie Chin. Brałem udział w kilku centralnych wyprawach eksploracyjnych do jaskiń Państwa Środka.
Oprócz wyjazdów typowo jaskiniowych lubię również górskie wspinanie. Wspinałem się na wielu drogach w Tatrach Wysokich, jak również w Paklenicy.

 


 

Mirosław PINDEL

Miało być wspinanie a zostało jaskiniowanie.
Kurs taternictwa jaskiniowego odbyłem na przełomie 98/99 roku w STJ-cie przy KW Kraków.
Wspinanie w podkrakowskich skałkach oraz prace na wysokościach pozwoliły na szersze perspektywy rozwoju. Dzięki czemu można było pojechać na wyprawy do jaskiń Słowenii, Austrii czy Norwegi zdobywając doświadczenie eksploratorskie. W międzyczasie wspinałem się w Tatrach i Pakelnicy szlifując doświadczenie wspinaczkowo-górskie. Dodatkowo zimowe biwaki pod chmurką w Beskidzie Wyspowym czy Bieszczadach były stałym elementem wycieczkowym. Następstwem czego było uzyskanie w 2009r. uprawnień instruktorskich i ekiperskich. Od tego momentu w raz z kol. Staszkiem Wasylukiem prowadzę szkolenia z zakresu taternictwa jaskiniowego.

 


 

Przemysław STYRNA

Po jaskiniach chodzę od 2010 roku. Pod koniec 2015 uzyskałem uprawnienia Instruktora Taternictwa Jaskiniowego PZA. Poza działalnością Tatrzańską i Jurajską brałem udział w siedmiu wyprawach eksploracyjnych do Austrii w masywy: Leoganger Steinberge, Kitzsteinhorn, Hagengebirge i Słoweński Kanin. Po za działalnością speleologiczną, wspinam się w skałach, oraz Tatrach latem i zimą.

 


 

Jan KUĆMIERZ

Wieloletni członek Krakowskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego, uczestnik kilkunastu wypraw eksploracyjnych do systemu Lamprechtsofen a także w inne rejony Alp Austriackich oraz Czarnogóry, od 1996 r. instruktor taternictwa jaskiniowego PZA.
W 1998 r. otrzymał dyplom przyznany przez Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki za wybitny sukces w dziedzinie taternictwa jaskiniowego za udział w połączeniu jaskiń Lamprechtsofen i PL2 w masywie Leoganger Steinberge w Austrii (Alpy Salzburskie) i pobicie światowego rekordu głębokości: -1632 m, a w 2003 medal przyznany przez Polski Związek Alpinizmu za dokonania sportowe w setną rocznicę powstania organizacji taternickich w Polsce.
W ostatnich latach realizuje swoją drugą pasję: fotografię jaskiniową. Na swoich zdjęciach, które można zobaczyć na stronie speleofoto.pl, stara się pokazać surowe piękno pionowych jaskiń oraz trud grotołaza.

 


 

Wojciech SIEPRAWSKI

Instruktor Alpinizmu Jaskiniowego od 2010 r.
Po górach zaczął chodzić w 1984 r., intensywne poznawanie gór uwieczniło zdobycie w 1996 r. "GOT za Wytrwałość".
W 1990 r. rozpoczął swoją przygodę ze wspinaniem i jaskiniami, od 1999 r. członek KKTJ. Uczestniczył w kilkunastu wyprawach do jaskiń w Austrii, Norwegii, Rumunii. Uczestniczył również w wyprawach KKTJ do jaskini Feitchnerschacht w Wysokich Taurach w Austrii, w której udało się odkryć nowe partie do głębokości 1145 m, za co klub otrzymał 4 wyróżnienia na Kolosach. W latach 2004 - 2013 prezes KKTJ.
Zawodowo również zajmuje się działalnością linową, od 1993 r. prowadzi firmę zajmującą się pracami na wysokości i budową parków linowych.

 


 

Kaja FIDZIŃSKA

 


 

 

 

 

 

 

 

Lista instruktorów do zweryfikowana na stronie PZA

Można wyszukać po przynależności klubowej - ostatnia kolumna.

 

 

Print
6921
  • Contact
  • Komentarze
Tomasz Snopkiewicz

Tomasz SnopkiewiczTomasz Snopkiewicz

Other posts by Tomasz Snopkiewicz
Contact author
Please login or register to post comments.

Contact author

Please solve captcha
x