Działalność Zagraniczna

Feichtnerschacht 2003
Jakub Nowak
/ Kategorie: Wyprawy zagraniczne

Feichtnerschacht 2003

Drugi tysiąc

W dniach 23 marca - 12 kwietnia 2003 r. odbyła się szósta wyprawa Krakowskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego do Jaskini Feichtnerschacht. Przez trzy tygodnie odkryto ponad 500 m korytarzy i studni. Praktycznie zakończono działalność w najniższej części jaskini. Eksplorację V Dna zakończono przy Syfonie Krakowskim, który znajduje się na głębokości -1032 m. Zakończono także eksplorację I Dna, na którym także znajduje się syfon. W Nagasaki (-550 m) i Kaskadach Jacusia (-680 m) rozpoczęto wspinaczkę w kominach. Jedynym otwartym problemem prowadzącym w dół jest w tej chwili IV Dno w Kaskadach z Uśmiechem (-780 m). Dotąd Jaskinię Feichtnerschacht poznano na długości 4,3 km.
Więcej informacji w JASKINIACH nr 31.

Wyprawa działała w składzie: Andrzej Ciszewski - kierownik, Michał Ciszewski, Marcin Czart "Misiek", Czesław Dąbrowski, Agnieszka Gajewska (SW), Michał Klimek, Jan Kućmierz, Jarosław Matras, Robert Matuszczak "Melon" (WKTJ), Paweł Nakoneczny "Bioły", Jakub Nowak, Krzysztof Nowak, Wojciech Sieprawski "Cieski", Ewa Wójcik "Puma" i Richard Feichtner (GBK Kaprun).
Na gościnne występy przyjechali: Philippe Audra, Jean-Paul Sounier, Jean-Yves Bigot (Francja) i Bernard Köppken (Niemcy).
Odwiedził nas też członek Klubu Salzburskiego - Robert Seebacher.

Previous Article Lampo'02
Next Article Lampo'03
Print
245
  • Documents to download
  • Gallery
  • Contact
  • Komentarze

Documents to download

  • feichtner98-03(.ppt, 4,27 MB) - 65 download(s)

    Feichtnerschacht 1998-2003

  • feichtner_makro(.ppt, 2,73 MB) - 66 download(s)

    Feichtnerschacht - Makro

Jakub Nowak

Jakub NowakJakub Nowak

Other posts by Jakub Nowak
Contact author
Please login or register to post comments.

Theme picker

Contact author

Please solve captcha
x