Działalność Zagraniczna

Feichtnerschacht 2006
Jakub Nowak
/ Kategorie: Wyprawy zagraniczne

Feichtnerschacht 2006

... jeszcze głębiej

Pod kolejkę na Kitzsteinhorn przyjeżdżamy wczesnym rankiem 20 marca. Szybko przemieszczamy się do "bunkierbazy" na 2450 m n.p.m. i urządzamy się.
Dwa dni później wchodzi pierwszy biwak w osobach Cieskiego i Melona oraz Henia i Pabla. Pierwsza dwójka od razu idzie sprawdzić wodny ciąg na -1015 m i łączą go z suchym ciągiem poznanym w 2005 roku do -1088 m. Druga dwójka wykonuje pomiary i reporęczuje ten ciąg "na mokro". Na następnej szychcie chłopaki kontynuują eksplorację za wodą i szybko dochodzą do Syfonu KKTJ na -1145 m. Po ich wyjściu mamy mieszane uczucia, ale i tak nie jest źle...
Na drugi biwak wchodzę z Pumą oraz Qb i Miki. Naszym zadaniem jest znalezienie obejścia syfonu i ewentualny reporęcz. Poszukiwania zaowocowały jedynie odkryciem górnego, suchego ciągu, który jednak sprowadza do znanych partii. Zaczynamy reporęcz...
Na następny, krótki biwak wchodzi Agnieszka i Pablo - w czasie jednej szychty reporęczują ciąg od Białego Mostu do Tsunami.

Czwarty biwak w składzie Puma, Nowak oraz Cieski, Misiek reporęczuje wszystko przed Meander Weź Młotek i transportuje część do biwaku. Szybka dwójka Qb, Hercog wchodzi po nas na kontynuację retransportu w jaskini i wynoszą biwak.
Siódmego kwietnia wracamy do Polski.

Podsumowanie
     Wyprawa KKTJ miała miejsce od 19 marca do 7 kwietnia. W tym czasie odkryliśmy 300 m korytarzy i studni pogłębiając jednocześnie jaskinię do 1145 m.


W wyprawie udział wzięli: Marcin Czart vel "Misiek", Michał Ciszewski vel "Furek", Andrzej Ciszewski, Agnieszka Gajewska (SW), Piotr Hercog (SCC), Marcin Kubarek vel "Qb"(STJ Kraków), Robert Matuszczak vel "Melon"(WKTJ), Henryk Nowacki vel "Heniu", Jakub Nowak, Krzysztof Nowak, Mirosław Pindel vel "Miki", Paweł Ramatowski vel "Pablo"(STJ Kraków), Wojciech Sieprawski vel "Cieski", Ewa Wójcik vel "Puma". Wyprawę odwiedzili Miłosz Dryjański i Krzysztof Recielski. Jak zwykle wspierał nas Richard Feichtner.

Previous Article Lampo'05
Next Article Lampo'06
Print
769
  • Location
  • Gallery
  • Contact
  • Komentarze
Jakub Nowak

Jakub NowakJakub Nowak

Other posts by Jakub Nowak
Contact author
Please login or register to post comments.

Theme picker

Contact author

Please solve captcha
x